Daily skin care

Kto lubi naturalne kosmetyki? Ja bardzo, dlatego od dawna są one nieodłącznym elementem mojej pielęgnacji. Od dłuższego czasu korzystam z kosmetyków polskiej firmy Vianek. Nie jest to post sponsorowany, chciałam Wam je polecić na podstawie swoich, prawdziwych doświadczeń. 


Wybrałam trzy ulubione które krótko opiszę, wyszczególnię interesujące składowe kosmetyków oraz powiem coś więcej o konsystencji i zapachu. 
Płyn do demakijażu z serii niebieskiej


Do codziennego usuwania makijażu korzystam właśnie z płynu (rzadziej mleczka) o właściwościach nawilżających. Zdejmuje z twarzy całe uczucie napięcia pozostawiając ją w długotrwałym uczuciu świeżości. Płyn zawiera między innymi kompleks humektanów (mocznik + proteiny pszenicy + mleczan sodu + kwas hialuronowy).  Zapach nie jest drażniący, bardzo subtelnie kwiatowy. Nie przeszkadza w nałożeniu kremu o bardziej intensywnym zapachu. 

Emulsja myjąca do twarzy z serii niebieskiej


To jest dla mnie odkrycie roku. Delikatna lejąca formuła mleczka idealnie wygładza skórę, nie pozostawia uczucia ściągnięcia, a wręcz odwrotnie. Usuwa zanieczyszczenia i pozostałości makijażu. Wystarczy jedna/dwie dozy produktu na całą twarz, jest dość wydajny. Emulsja, podobnie jak płyn z tej serii, zawiera kompleks humektantów, cenny olej z kiełków pszenicy oraz ekstrakt z kwiatów lipy szerokolistnej. Zapach jest neutralny, ledwie zauważalny. 

Mleczko do demakijażu z serii czerwonej


Czerwona seria nosi miano rewitalizującej. Mleczka można używać jako preparatu do demakijażu oraz jako kosmetyku myjącego w końcowym etapie oczyszczania cery. Ja używam raczej w tej drugiej opcji szczególnie gdy twarz potrzebuje specjalnego nawilżenia. Produkt zawiera kombinację olejów: oczyszczającego rycynowego, nawilżającego z wiesiołka i regenerującego z nasion lnu. Pachnie podobnie jak olej lniany, jest to jak najbardziej miłe skojarzenie. Polecam osobom które nie przepadają za sztucznością zapachów w kosmetykach. 

Kosmetyki tej firmy nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają też żadnych substancji z nich pochodzących. Zioła pochodzą z upraw ekologicznych z terenów Polskich. 

Jakie jeszcze naturalne kosmetyki są warte uwagi? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dictator of good taste , Blogger